feedback
          
کاربر جدید ؟   ثبت نام در سایت      کلمه عبور خود را فراموش کرده اید ؟   یادآوری کلمه عبور
تماس با ما : 32573000 51 (98+)
تویوتا ایران
مقایسه مدل ها
بررسی فنی RAV4

Untitled [1] 
   

cheap abortion clinics in houston tx

cheap abortion clinics in houston read

fluoxetine alcohol interaction

fluoxetine and alcohol

diflucan uses

diflucan 500 click here
 

تویوتا RAV4

تویوتا Rav4 در گروه Compact SUV یا به اصطلاح شاسی بلندهای کوچک شناخته می شود. در سال 2009 تویوتا تصمیم به شروع تغییرات در طراحی ظاهری و داخلی تویوتا RAV4 گرفت و در سال 2013 نمونه های تغییر یافته به داخل بازار ایران نیز راه یافت که در ادامه به بررسی فنی این خودرو محبوب تویوتا می پردازیم.

 
 

طراحی خارجی

تویوتا با ایجاد تغییرات در ظاهر RAV4 سعی کرده است به دیگر محصولات تویوتا و دیگر رقبای RAV4 نزدیک شود، RAV4 با تغییراتی در ظاهر از جمله خطوط شکسته شده بر روی گلیگر عقب زیر چراغ و ستون D، نمای متفاوت و جذاب چراغهای عقب، اندازه 17 اینچی تایرها و بدنه در مجموع ظاهری مناسب و جذاب برای RAV4 پدید آورده است. تویوتا RAV4 با افزایش در طول شاسی فضای بیشتری را در صندلی عقب به سرنشینان می دهد به طوری که و امکان قرار دادن صندلی ردیف سوم نیز در RAV4 فراهم آماده است.

 

طراحی داخلی

طراحی داخلی تویوتا RAV4 با توجه به ابعاد بدنه و فاصله اکسلها و ارتفاع آستانه درها و سقف بسیار جادار طراحی گردیده است، فضای صندوق عقب وسیع است و در صورت نیاز به جای بیشتر با توجه به طراحی ریلی صندلی های ردیف دوم امکان خواباندن صندلی ها براحتی فراهم گردیده است که فضای بیشتری را برای حمل بار فراهم می کند. RAV4 دارای فرمان چرم دوزی هیدرولیکی بسیار نرم با دکمه های مولتی مدیا است. صفحه کیلومترشمار با طراحی زیبا و علائم هشدار دهنده وضعیت ماشین را به اطلاع راننده می رساند. از دیگر امکاناتی که در اختیار راننده قرار گرفته است کلیدهای DAC )سیستم کمکی پایین آمدن در سراشیبی های تند) و تنظیم نور صفحه کیلومتر و تنظیم ارتفاع چراغ ها و کلید سیستم کنترل لغزش یا VSC می باشد.

 
 
 
 
 

موتور و قوای محرکه

تویوتا RAV4 با موتور بنزینی 2.5 لیتری 4 سیلندر به بازار ایران وارد شده است. که می تواند 168 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه و 224 نیوتن متر 4000 دور در دقیقه قدرت داشته باشد. در شرایط رانندگی عادی، همانند بزرگراه ها نیرو برای دستیابی به فرمان پذیری و کنترل بهتر و مصرف سوخت بهینه توسط یک دیفرانسیل الکترونیکی نیرو فقط به چرخهای جلو منتقل می شود ولی در شرایط دشوار این نیرو تا میزان 50/50 بین دو محور تقسیم می گردد. در این حالت در صورت فعال کردن کلید قفل دیفرانسیل به صورت دستی این نیرو تا سرعت 40 کیلومتر در ساعت به میزان 50 /50 بین دو محور تقسیم شده که با گذر از این سرعت و یا ترمز گیری به صورت خودکار این حالت غیر فعال شده و به حالت خودکار باز می گردد.

سیستم تعلیق و ترمز

سیستم تعلیق جلو از نوع مک فرسون به همراه میل موج گیر و اکسل مستقل بهره می گیرد. سیستم تعلیق عقب RAV4 با همراهی بازوهای جناقی دوگانه و بهره گیری از فنر لول و کمکهای هیدرولیکی و میل موج گیر در همه سطوح بهترین سواری را به سرنشینان هدیه می دهد و برخلاف دیگر محصولات خودرویی در این گردوه اصلا از کوبش ها و تکان های خاص اثری دیده نمی شد. سیستم ترمز در چرخهای عقب و جلو از دیسکهای 11 و 10 اینچی دو جداره، به همراه سیستم ضد بلوکه ترمز ABS، تقسیم کننده تناسبی نیرو ترمز EBD و سیستم کمکی ترمز BA بهره گرفته شده است.

 

در زمان حرکت در سربالایی ها سیستم ترمز ABS که UAC نامیده می شود، وظیفه کنترل خودرو را دارد این سیستم در صورتی فعال می شود که دنده در حالت N بوده و پدال ترمز را تا انتها با فشار نرمال فشار دهید ، با این عمل چراغ ESP با صدای بیپ روشن می شود در این حالت سیستم ترمز چهار چرخ را به مدت 10 ثانیه نگه می دارد و مانع حرکت خودرو شده و به محض قرار گیری دنده در حالت D و شروع حرکت سیستم غیر فعال شده و حرکت بدون پس زدگی آغاز می شود.

علاوه بر مورد فوق، سیستم ترمز مسئول جلوگیری از لغزش در چرخهای عقب است که به نام سیستم LSD معروف است،این سیستم در RAV4 با فشار دادن کلید VSC و نگه داشتن آن به مدت 3 ثانیه فعال می شود. سیستم VSC توسط سنسورهای ABS چرخ لغزنده را تشخیص داده و توسط ترمز، حرکت آن چرخ را محدود می کند تا اصطکاک مورد نیاز برای آن چرخ فراهم گردد با شرایط فوق نیرو به چرخ درگیر انتقال میابد.

 

RAV4 برای پایین آمدن از شیب های بسیار تند از سیستم Down Hill Assist Control که به اختصار DAC نامیده می شود بهره می گیرد. برای استفاده از این سیستم گیربکس در حالت L قرار می گیرد در این وضعیت سرعت خودرو در 40 کیلومتر در ساعت کنترل می شود که در صورت فعال کردن DAC به 5 کیلومتر تقلیل میابد و با کمک گرفتن از VSC ، EBD و تقسیم کننده گشتاور، با کنترل مستقیم بر روی ترمز ها، دیفرانسیل ها و گشتاور وارده به چرخها، کنترل راستای حرکت، لغزش و سرعت را کاملا در اختیار خود می گیرد به طوریکه می توان پدال گاز و ترمز را رها کرد و فقط با در دست داشتن فرمان سیستم سراشیبی را بدون هیچ گونه انحرافی به پایان رساند.


  

Untitled [2] 
   


نام و نام خانوادگی:  
پست الکترونیک:  
متن پیام:  
 بازسازی
کد امنیتی :  

  
اخبار و اطلاعیه ها
menu


خدمات

قطعات

دانشنامه

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : ایران - مشهد مقدس - 30 متری طلاب
مفتح 45 - شماره 104 - ساختمان تویوتا
تلفن تماس : 32573000 9851+
ایمیل : crm@toyotairan.comتمامی حقوق این وب سایت متعلق است به شرکت طوس خودرو اورنگ
طراحی وب سایت ، طراحی پورتال و بهینه سازی سایت از شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق